6. SÖZDE FETÖ BAĞLANTISI İDDİALARININ CEVAPLARI

6.5. Sayın Adnan Oktar’ın FETÖ’cü Ali Bulaç, Tuncay Opçin ve Mehmet Baransu ile görüştüğü iddiası

Sayın Adnan Oktar’ın güya hain FETÖ ile bağlantılı olduğu yönündeki asılsız iddiaları desteklemek için belli basın organları tarafından ortaya atılan bir başka kötü niyetli iddia, Adnan Oktar’ın Ali Bulaç, Mehmet Baransu ve Tuncay Opçin isimli FETÖ’cüler ile sık sık görüştüğü iddiasıdır.

Bu konuda basında çıkmış olan haberlerden bazılarını aşağıda dikkatinize sunuyoruz:

Görüldüğü gibi bu konuya deyim yerindeyse “balıklama atlayan” bazı basın yayın organlarının hiçbir somut delile dayanmayan, tamamen “çamur at izi kalsın” mantığıyla dile getirdikleri bu saçma iddianın hiçbir tutar yanı bulunmamaktadır.

Birincisi; SayınAdnan Oktar, haberlerde adı geçen kişilerden Tuncay Opçin ile hiç görüşmemiştir. Opçin bunu Tweeter hesabından yayınladığı bir mesajla doğrulamıştır.

İkincisi; Adnan Oktar, haberlerde adı geçen kişilerden Ali Bulaç ile sadece iki kez, 2000’li yıllardan önce görüşmüştür. Ali Bulaç’ın kendisi de bu konu hakkında verdiği bir beyanatında Adnan Oktar ile 2 kez görüştüğünü söylerek gerçekleri doğrulamıştır.

Üçüncüsü; Adnan Oktar, haberlerde adı geçen kişilerden Mehmet Baransu ile sadece bir kez, 2010 yılında görüşmüştür.Görüşme nedeni ise, FETÖ’nün Adnan Oktar ve arkadaşları aleyhine yönelik saldırgan yayınlarının sebebini sormaktır. Bundan sonraki tarihlerde hele ki 17-25 Aralık sonrası hiçbir görüşmesi mevcut değildir.

Dolayısıyla “sürekli görüşme”, “bağlantı”, “irtibat” diye bir şey yoktur. Bunlar olumsuz algı oluşturma amaçlı manipülatif yalanlardır. FETÖ medyasının bir yöntemi olan bu tür dezanformasyon ve kara propaganda tekniklerini bugün de kullanan çevrelerin olması düşündürücü ve manidardır.