6. SÖZDE FETÖ BAĞLANTISI İDDİALARININ CEVAPLARI

6.1. Sayın Adnan Oktar FETÖ liderini hiç desteklememiş, aksine hep eleştirmiştir

Müştekilerin birçoğunun ve basının belli kesiminin beraberce yürüttükleri bu algı operasyonuna en güzel cevap, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 2010-2014 YILLARI ARASINDA FETÖ LİDERİ FETHULLAH GÜLEN’İ AĞIR ŞEKİLDE ELEŞTİRDİĞİ VE FETÖ’NÜN O DÖNEMDE HİÇ KİMSENİN DİLE GETİRMEDİĞİ TEHLİKE ARZ EDEN YÖNLERİNİ ORTAYA KOYDUĞU KONUŞMALARIDIR.

Sayın Adnan Oktar’ın elbette ki 2014 yılından sonra da FETÖ’yü eleştirdiği birçok konuşması vardır, ancak burada önemli olan devlet yetkililerimiz dahil olmak üzere Fethullah Gülen’i kimsenin eleştirmediği hatta buna cesaret dahi edemediği dönemlerde Adnan Oktar’ın bu eleştirileri yapmış olmasıdır.

Burada vurgulanması gereken çok önemli bir nokta da, Sayın Adnan Oktar’ın (bu bölümde kaynaklarıyla dikkatinize sunulacak, isteyen herkesin erişebileceği) bu canlı yayın konuşmalarının o dönemde kimsenin söylemeye cesaret edemediği çok önemli detaylar içermesidir. Sayın Adnan Oktar, FETÖ hakkında herkesin olumlu görüş beyan ettiği o dönemde, bu örgütün devletimiz ve milletimiz açısından önemli bir tehlike olduğunu farketmiş ve bu gerçekleri canlı yayında birçok defa kamuoyuna açıklamıştır.

Sayın Adnan Oktar, Fethullah Gülen’i herkesin övdüğü 2010-2014 yılları arasındaki o dönemde;

         FETÖ lideri Fethullah Gülen’in İslam’ı ve Kuran’ı terkederek yurtdışına kaçtığını,

         FETÖ’nün (ve lideri Fethullah Gülen’in) yabancı istihbarat örgütlerinin etkisi altına girdiğini,bu örgütlerin maşası haline geldiğini,

         Ülkemizi bölmeye çalışan PKK terör örgütüyle işbirliği yaptığını,

         Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’a karşı kıskançlık ve husumet beslediklerini,

         Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’ı devirmek, bertaraf etmek istediklerini,

         Devlet içinde devlet oluşturma çabası içinde olduklarını,

         Despot bir yapıya eğilimli olduklarını ve kendilerinden olmayanı harcama eğiliminde olduklarını, milyonların izlediği canlı yayın sohbetlerinde açık açık ifade etmiştir.

Bu örgütün, daha sonraki yıllarda devletimizin bekasını hedef alan vahim eylemlere kalkışabileceğini yıllar öncesinden sezerek bu uyarıları yapan Sayın Adnan Oktar, bu konuşmaları sebebiyle polis  ve yargının içine sızmış FETÖ’cülerin birçok komplosuna hedef olmuştur.

Özellikle 2010-2014 yılları arasında, kimsenin farketmediği ya da söylemeye cesaret edemediği bu gerçekleri ifade ederek FETÖ’yü eleştirmiş/eleştirebilmiş olmak Sayın Adnan Oktar’ın herkesten çok daha fazla FETÖ KARŞITI olduğunun çok önemli bir göstergedir. Çünkü; AK Parti hükümeti ile FETÖ arasındaki gerilim 2013 yazında başlayan dershaneler tartışmasıyla ortaya çıkmış ancak yine de hem AK Parti hem de AK Parti’ye yakın basın organları 17-25 Aralık 2013’e kadar FETÖ’yü övmeye, FETÖ’yü korumaya ve FETÖ’yü destekleyen açıklamalar yapmaya devam etmişlerdir.

Buna karşın; devlet büyüklerimiz dahil hemen herkesin 2014’e kadar Türkçe Olimpiyatlarına, FETÖ’ye ait GYV toplantılarına, FETÖ’cü iş insanlarından oluşan TUSKON toplantılarına, FETÖ’nün organize ettiği Abant toplantılarına, FETÖ’nün muhtelif okul ve iş yeri açılışlarına, Pensilvanya gezilerine, dinler arası diyalog toplantılarına katılıp FETÖ’yü övmeye devam ettiği bu zaman diliminde, Sayın Adnan Oktar FETÖ’yü en ağır şekilde eleştirmeye devam etmiştir.

Dolayısıyla, Sayın Adnan Oktar’ın 2010-2014 yılları arasındaki, aşağıda dikkatinize sunduğumuz konuşmaları, basında sıkça karşılaştığımız “Adnan Oktar FETÖ’yü övdü, FETÖ Adnan Oktar’ın davalarını kapattı”, “Adnan Oktar FETÖ’nün Türkiye’deki uzantısı” gibi çirkin iddiaların ve müştekilerin bu konudaki iftiralarının tamamen uydurma olduğunu tartışmasız bir biçimde ortaya koyan net ve somut birer delil niteliğindedir:

Adnan Oktar2010 yılındaki bir konuşmasında FETÖ’nün federatif sistemi savunmasını ağır sözlerle eleştirmiştir:

“(Gülen) Ne demeye başladı? ‘Mehdi şahs-ı manevidir, Mehdi diye bir şey yoktur. Nostradamus gibi oturup gaipten haber vermeye kalkmayın. Sapıttınız mı siz?’demeye başladılar. Peygamberi Nostradamus’a benzetmeye kalkıyor. Bediüzzaman’ın dediklerinin bütün hepsi doğru çıkınca şok oldular.  Bediüzzaman bunlara evlenmelerini sağlayacak, hastaneler kuracaklar, okullar açacaklar, eğlenecekler. Bediüzzaman hapislerde yatacak ama. Talebeleri de hapislerde yatacaklar. Perişan olacaklar. Ama bunlar böyle steyşın arabaya çocukları dolduracaklar, arabanın arka tarafına. Filenin içerisine marul, bilmem ne, ıspanak falan onları dolduracak. Mutlu bir şekilde ailecek toplantının yapılacağı yere gidecekler. Elinde kürdan, lokantadan çıktığında dişini karıştıracak.

İşte küresel güçler, sosyolojik bilmem neler falan bıraksınlar bunları, böyle bir şey yok. Mehdi’ye de hazırlık yaptılar, 20 sene, 30 sene, 40 sene. Bazı kişiler hocalarını Mehdi zannettiler. Bak ayette de diyor: “Bütün yapıp ettikleri boşa gitmiştir” diyor Allah, ayette. Onu ihlaslı yapacaklardı, samimi yapacaklardı. Kendilerini büyük zannettikleri için, büyük gördükleri için bütün yapıp ettikleri boşa gitti ve son anda ani bir çarkla ne demeye başladılar: “Mehdi şahs-ı manevidir. Mehdi diye de bir şey yoktur” (dediler).

Bakın Zaman Gazetesi’ne bunu söyletebiliyorsa adamlar, acayip yol almışlar. ZAMAN GAZETESİ

FEDERATİF SİSTEMİ SAVUNUYOR KONUMA GELİRSE, VAHŞET BU, FELAKET. Zaman Gazetesi’nde İttihad-ı İslam’dan bahsetmeyip, Türk İslam Birliği’nden bahsetmeyip, Mehdiyetten, Hz. İsa Mesih’in inişinden bahsetmeyip, bundan çekinip de federatif sistemi göğsünü gere gere anlatması, anlatılması zulüm olur.”  https://youtu.be/RnGuMaHSe70

Adnan Oktar,2010 yılında yaptığı bir konuşmasında FETÖ lideri Fethullah Gülen’in İslam’ı anlatmayı terkedip yurtdışına kaçtığını söyleyerek ağır eleştirilerde bulunmuştur :

“(F. Gülen ve adamları) Önce entel dantel takılmaya başladılar. E dedik olabilir yani. Sonra baktım Bediüzzaman’dan bahsetmemeye başladılar. Bak bunca yıllık mürşitlerini bir kalemde kendilerince harcamaya kalktılar. Ama hoşuma giden de yıllarca Mehdi‘ye muazzam zemin hazırlamış olmaları. Mehdi (as), tek başına yapamazdı Allahualem. Ama bin pişmanlar, bin pişmanlar. Acayip kavruluyorlar yani yaptıklarına yapacaklarına pişmanlar yani. O zaman biz Mehdi’yi inkâr edelim toptan, neye dönelim, sosyal faaliyetlere dönelim dediler böyle. Ilık adam oldular ılık. Toz pembe oldular yani böyle. Bambaşka bir şekle girdiler.

Çoluk çocuğa şarkı, türkü öğretecekler. Öyle mutlu bir şekilde yaşayacaklar. Bediüzzaman bunu mu anlattı bize? Peygamberimiz (sav) bunu mu anlattı bize? Nereden çıkıyor bu?

Bu sefer Bediüzzaman’a cephe aldılar. Bir de baktık ki adamlar, Mehdi ile başları belada. Mehdi’ye kafaları takılmış. Mehdi’yi istemiyorlar. Baktılar mürşitleri Fethullah Gülen pek Mehdi’ye benzemiyor. Tutturamadılar adamlar. Uçuyor, kaçıyor, başka dallara konuyor. Mesela burada çocukları bırakıyor, hanımları bırakıyor değil mi, yaşlıları bırakıyor herkesi bırakıyor. Kendi canını kurtarmanın derdinde oluyor. YİĞİTSEN, DELİKANLIYSAN BURADA KALSANA, BURADA MÜCADELE VERSENE, değil mi? PIRR UÇUYORSUN, HEM DE BEN DİYORSUN MÜSLÜMANIM, MÜCAHİDİM, YİĞİDİM, DELİKANLIYIM. E MÜSLÜMAN ŞEHİT OLMAYI DA İSTİYOR, GAZİ OLMAYI DA İSTİYOR. HAPSİ DE GÖZE ALIR, HEPSİNİ GÖZE ALIR DEĞİL Mİ? SEN NASIL DELİKANLISIN? NASIL MÜSLÜMANSIN? 10 BİN KİLOMETRE ÖTEDEN MEHDİ’YİM DİYE BAĞIRIYOR ORADAN. 10 bin kilometre ötede olmaz Mehdi değil mi? Burada olması lazım. İstanbul’da olacak.

Böyle havadan nem kapıyorlar değil mi? Yani tahmin edilmedik şeylerden çok şiddetli korkuyorlar. O yüzden de hizmeti de bırakıyorlar, İslam’ı anlatmayı da bırakıyorlar, davayı da bırakıyorlar.https://youtu.be/dQIYPI-G8Sg

Adnan Oktar, 2010 yılında yaptığı bir konuşmasında Fethullah Gülen’in ülkemizi bölmeye çalışan PKK terör örgütüyle ittifak ettiğini söyleyerek şu ağır eleştirilerde bulunmuştur :

Şimdi yani Müslümanım der de bir insan Türkiye’yi bölenlerle ittifak etmeye kalkarsa bak dünyayı dar ederim söyleyeyim. Rezil rüsva ederim. Benim bütün şiddetli deliliğim ortaya çıkar. Kanunla hukukla yani bana bir deli enerjisi gelir yerle bir ederim. Yani neye uğradıklarını şaşırırlar. Hiç kimseye, hiçbir yere güvenmesinler. Yani Türkiye’yi böyle it kopuk takımına, PKK’ya peşkeş çekmeye kalkan birisi olursa, babam olsa affetmem söyleyeyim. Kim olursa olsun affetmem. Yani en yakınım olsa affetmem. Yani herkes ayağını denk alacak. Yani çok dikkatli, titiz izliyorum. Yani açıkça böyle halk tabiriyle söyleyeyim, zımbalarım. Yani anında yakalarım. Sakın böyle bir dangalaklık yapmaya kalkmasınlar. Yani PKK’ya vatanını verdin mi sen her şeyini verirsin, artık namussuzsun. PKK’ya vatanını veren bir adam her şeyini verir ve tam bir namussuzdur. Yani aklına gelen her türlü ahlaksızlığı yapar.” https://youtu.be/igHJNR8HKWM

Adnan Oktar’ın 2011 yılında yaptığı bir konuşmasında Fethullah Gülen’in yabancı istihbarat örgütlerinin maşası haline geldiğini şu sözlerle ifade etmiştir:

“(Gülen) Mehdiyeti bırakıyor, İttihad-ı İslam’ı bırakıyor. Diyor ki mesela: “İttihad-ı İslam asrımızda bir hedef değildir” diyor. “Müslümanların böyle bir hedefi yoktur” diyor. Yani “İttihad-ı İslam diye bir hedefi yoktur” diyor. Bunu deyince CIA ne yapar? Bir rahat nefes aldırır, yani bir parça, yakasını bir parça bırakmış oluyor. “Mehdi gelip geçmiştir” diyor yahut “Şahs-ı manevidir veyahut hiç yoktur” diyor. Oradan da bir yakasını bırakıyorlar. Yani rahat hareket edebilmek için yapıyor ya. Ama tazyik arttıkça, onlar da elindekini bırakmaya başladılar. Bırakıyor, bırakıyor, bırakıyor. Ama bırakma bir dereceye kadar olur. Artık bir derecede, Allah esirgesin, öyle tehlikeli bir dereceye gelir ki, namazı da bıraktırırlar adama.” https://youtu.be/3wL30AaUheA

Adnan Oktar,  2012 yılındaki bir konuşmasında  Fethullah Gülen’in ve FETÖ’nün hükümet içinde hükümet olmaya kalktığını ve despot eğilimleri olduğunu şu sözlerle ifade etmiştir:

FETHULLAH HOCA CEMAATİ SİYASETE GİRERSE, SIFIR NETİCE ALIR. SİYASETLE İLGİLİ

İDDİASI OLMAMASI LAZIM, FETHULLAH HOCA CEMAATİNİN. SİYASETİ SİYASETÇİLERE BIRAKACAK. HÜKÜMET İÇİNDE HÜKÜMET OLMAYA KALKMAK, ÖZELLİKLE BAZI AKILDANELER ÖYLE ORTAYA ÇIKIYORLAR, BİR DE ÜSTELİK ÇOK KORKAK, ZAYIF, SIĞ AKILLI, DAR DÜŞÜNEN,

TEŞHİS YETENEĞİ OLMAYAN, KENDİNİ ÇOK BEĞENEN, ENANİYETLİ BİR KISIM ZEVAT, NE OLDUM HAVASINA GİRDİLER. BİR ŞEY OLDUĞUNUZ YOK, GARİBANIN TEKİSİNİZ. ÜFLEDİN Mİ

KAÇACAK DELİK ARIYORSUNUZ. KORKAK, ÜRKEK, ZAYIF İNSANLARSINIZ. FİKRE TAHAMMÜ-

LÜNÜZ YOK, DÜŞÜNCEYE TAHAMMÜLÜNÜZ YOK. HATTA BENİM GÖRDÜĞÜM DESPOT BİR YAPIYA EĞİLİMLİSİNİZ. KENDİNDEN OLMAYAN ADAMI HARCAMA KAFASINDA OLUYORSUNUZ.https://youtube/p0araNRLbU8

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında 2012 yılında yaptığı ağır eleştiriler içerenbir konuşma:

BEN FETHULLAH HOCA’NIN BİR TEK ‘ALLAH BİR’ DEMESİNE İNANIRIM. HELALLER, HARAMLAR, CENNET, CEHENNEM, BUNLARIN HEPSİNE İNANIRIM AMA ONUN DIŞINDAKİ SÖZLERİNE İNANMIYORUM BEN…Bediüzzaman kandırdı sizi, İsa Mesih konusunda demesi çok vahim bir şey. Çünkü Bediüzzaman’ı sahtekâr ilan etmiş oluyor. “Yalancı” diyor Bediüzzaman için. “Sizi aldattı” diyor. “Dedikodudan çekindiği için” diyor, “Dedikodu olur çünkü bu tip şeyler, onun için İsa inecek dedi” diyor. “Ama biliyor aslında inmeyeceğini” diyor. Olur mu böyle şey? De ki: “Ben kendim inanmıyorum” desin Fethullah Hoca. “Ben inanmıyorum İsa’nın ineceğine” desin. “Aklım almıyor” desin. Ama “Bediüzzaman yalan söyledi” demesi, ancak canı tehlikedeyse söyleyebilir bunu. EĞER CANI TEHLİKEDE DEĞİL DE BUNU SÖYLEDİYSE, FETHULLAH HOCA DİYE BİR HOCA YOK O ZAMAN. YANİ ÇOK VAHİM. DEMEK Kİ RİSALE-İ NURLARA, BEDİÜZZAMAN’A KARŞI MUAZZAM TAVIR ALMIŞ, ÇOK

RİSKLİ BİR YAPILANMA VAR DEMEKTİR O ZAMAN.” https://youtu.be/rKxpB7tbRgc

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında 2012 yılında yaptığı bir konuşma:

“İttihad-ı İslam’ın en büyük farz olduğunu Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Risale-i Nur’da sayfalarca anlatıyor ayetle, hadisle. Hoca ne diyor: “Nereden çıkardınız ya bunu?” diyor “İslam Birliği’ni, İttihad-ı İslam’ı” diyor. “Böyle birleşmeler tehlikelidir” diyor. Kardeşim Akdeniz Birliği oluyor, Akdeniz Birliği de var. Yakın zamana kadar Varşova Paktı da vardı. NATO ayrı, Birleşmiş Milletler var, onu makul görüyorsunuz. Avrupa Birliği’ne katılmak için gayret ediyorsunuz. Müslümanların birlik olmasından daha doğal ne olabilir? Paramparça olsun istiyorsunuz Müslümanlar. Bunu size kim öğretiyor? Bunu da öğrenmek zor. Yani bu ifadeye nerden vardılar? Bu cesareti nerden aldılar, ben anlamıyorum. Bir Müslümanın hiç konuşmaması gereken bir söz bu. Müslümanların birlik olmasında ne mahsur var? Bu ekip İttihad-ı İslam’ı durdurmak için var güçleriyle gayret ediyorlar. Ama güneydoğuda da özerklik, işte Abdullah Öcalan’a da ev hapsi olsun. Hiç olmayacak şeyleri de olacak gibi göstertiyorlar. Kardeşim güneydoğuda komünist devlet kurmak istiyorlar. Sen özerklikten bahsediyorsun, Abdullah Öcalan’a da “ev hapsi” diyorsun. En hapsi demek, tahliye demektir. Yani “git, istediğini yap” anlamına geliyor. Özerklik demek, bölünme demektir zaten. Bunu makul görüyorsunuz. Gece-gündüz bunun propagandasını yapıyorsunuz, teşvik ediyorsunuz. Bir tek İttihad-ı İslam’ın olmayacağını gece-gündüz haykırıyorlar.” https://youtu.be/1oS8Ky_ZaNo

Adnan Oktar, 2013 yılında yaptığı bir konuşmasında FETÖ’nün devlet içine sızmış tehlikeli bir yapılanma olduğunu ve Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’ı bertaraf etmek istediklerini şu sözlerle açıklamıştır:

BİR MASONİK YAPI VAR FETHULLAH HOCA CEMAATİNDE. DEVLET İÇİNE DE SARKMIŞ BUNLAR. DEVLET İÇİNDE DE FETHULLAH HOCA’NIN TALEBESİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN BİRÇOK DEVLET GÖREVLİSİ VAR. GARİP BİR MASONİK YAPILANMAYLA KENDİ ARALARINDA BAĞLANTI

KURMUŞLAR. HÜKÜMETİN DE ANLAYABİLECEĞİ GİBİ DEĞİL, GARİP BİR YAPILANMA. YANİ TARİF EDİLEMİYOR, SİSTEMİ DE ÇÖZEMİYORLAR. ENANİYETLİ, GURURLU, ÖFKELİ İNSANLARDAN OLUŞUYOR BİRÇOĞU. TAYYİP HOCAM’I DA MEHDİ KARŞITI GİBİ GÖRÜYORLAR ALLAHUALEM. YANİ FETHULLAH HOCA’NIN MEHDİLİĞİNİ ENGELLEYEN BİR MEHDİ ADAYI GİBİ GÖRDÜKLERİ

İÇİN, ONU DA BİR AN ÖNCE KENARA ÇEKMEK İSTİYORLAR. ZAMAN GAZETESİ’NDEN ÇILDIR-

MIŞ GİBİ, BAZI KİŞİLER, AKIL ALMAZ BİR HIRSLA, O YAPILANMA İÇERİSİNDE, GARİP BİR YAPILANMALARI VAR, MASONİK BİR YAPILANMALARI VAR, ADETA ONU ANDIRIYOR, ALABİLDİĞİNE

TAYYİP HOCAM’IN ALEYHİNE BİR FAALİYET İÇİNDELER. BİR AN ÖNCE EKARTE ETMEK PEŞİN-

DELER.” https://youtu.be/wGuAsgkSAIM Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında 2013 yılında yaptığı bir konuşma:

“Fethullah Gülen ve adamları bize niye kurs açtırmıyorsun diyorlar. Kardeşim sen kürekle para topluyorsun. Gıcık bir hareket bu. Kızdırıyor tabii bu, insanları. AMACIN ALLAH’IN RIZASI OLSUN, İSLAM’I TEBLİĞ AMAÇLI OLSUN, biz sana greyderle para getirelim, mesele değil. AMA DİNİ BIRAK-

TIN, DÜNYAYA DALDIN, ENANİYET GELDİ ÜSTÜNE. MÜSLÜMANLARI ADAM YERİNE KOYMUYORSUN, HAŞA. EKÂBİR BİR ÜSLUP, BAZILARINDA. BU VAZİYETTE HÜKÜMET NE YAPSIN, NE DESİN?

“TOPLAYIN PARALARI” MI DESİN, NE DESİN YANİ? BİZ NE BİLELİM KARDEŞİM BU ÇİZGİYE GELECEĞİNİ. BUYURUN, SONUÇ BU HALE GELDİ. ZAMAN GAZETESİ DE BU HALE GELDİ. NE ÇABUK

UNUTTUNUZ ZAVALLI GÜNLERİNİZİ YA. AYAĞINIZ YERE BASSIN. BU KADAR PERVASIZLIK İNANILIR GİBİ DEĞİL. NE OLUYORSUNUZ YA? TAYYİP HOCAM YILLARDAN BERİ İSLAM’A, KURAN’A HİZMET İÇİN UĞRAŞIYOR, TAA ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ. ÇEKTİĞİ ACILARI, ÇİLELERİ HERKES SETRETTİ, GÖRDÜ. GÖSTERTTİĞİ ŞU İNSAN ÜSTÜ GAYRETE BAKIN YANİ, DEĞİL Mİ? TEDİRGİN OLUYOR, VATAN, MİLLET, BAYRAK İÇİN TEDİRGİN OLUYOR, VAR GÜCÜYLE GAYRET EDİYOR. SIK

SIK HALKIN ÖNÜNE ÇIKIYOR, YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATIYOR. ALLAH GÜÇ, ENERJİ DE VERİYOR MAŞALLAH. BAŞKASI OLSA BİTAP DÜŞER. ORADAN ORAYA GİDİYOR, ORADAN ORAYA

GİDİYOR. YAZIK, GÜNAH ÜSTÜNE GİTMEK, ÇOK AYIP YANİ.” https://youtu.be/088L7WDEBkw

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında 2013 yılında yaptığı bir konuşma:

Şimdi adam (Fethullah Gülen’in adamları) düşünüyor; Güneydoğu’da okulları var, Irak’ta okulları var, her yerde okulları var, kursları var. Şimdi düşünür: “Güneydoğuda nasıl okul açalım, kurs açalım?” Türkçe eğitim yapsa, Allah’tan, dinden bahsetse, Kuran’dan bahsetse, PKK’nın müsaade etmeyeceğini düşünüyor. O zaman kendilerince cazip gördükleri bir teklif getiriyorlar. Diyor ki: “Biz Kürtçe eğitim yapalım size. PKK’nın da aleyhinde konuşmayalım veyahut hiçbir şey söylemeyelim, dinden de bahsetmeyelim. Siz de bizi idare edin, biz de sizi idare edelim” gibi bir mantıkla yaklaşıyorlar anladığım kadarıyla. Bak, hemen bunlar atlamışlar üstüne olayın. “A ne kadar güzel” diyor; “Ne kadar insancıl” diyor. HALBUKİ İNSANCILLIKLA ALAKASI YOK. SON DERECE EGOİSTÇE, SON

DERECE SEVGİDEN UZAK, SON DERECE AYRIŞTIRICI, SON DERECE SEVGİYİ VE MERHAMETİ BO-

ZAN BİR STİL BU.” https://youtu.be/FDg7DbLCsxE

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında 2013 yılında yaptığı bir konuşma:

DİDEM ÜRER: “Hocam, Zaman Gazetesi’nde köşe yazarları, ana dilde eğitime destek veren yazılar yazmaya başladılar. Bülent Korucu bugün Fethullah Hoca’nın “gerekirse el de öpülebilir etek de” sözünü hatırlatarak, ana dilde eğitimin adil olmanın gereği olduğunu söylemiş.”

ADNAN OKTAR: “KARDEŞİM ŞİMDİ KAFA BULANDIRMAYA GEREK YOK. BU ADAMLAR (Fethullah Gülen’in adamları) İTTİHAD-I İSLAM’DAN BAHSETMİYOR, TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ’NDEN BAHSETMİYOR. MÜSLÜMANLARA MUHABBETTEN BAHSETMİYOR. HA BİRE KÜRT KÜRT KÜRT KÜRT KÜRT. ÇÜNKÜ ORADA ÇIKARLARI VAR. Okul açacak, para kazanacak. Kurs açacak, para kazanacak. ŞİRKETLER VAR IRAK’TA ORADA BURADA FALAN. ZARAR GÖRMESİN GİBİSİNDEN BİR ÜSLUP İÇİNDELER. “Biz onlara Kuran’ı öğretelim, İslam’ı öğretelim, Komünizmin geçersizliğini anlatalım, Darwinizm’in-Materyalizmin geçersizliğini anlatalım” demiyor adam. “Kürtçe öğretelim” diyor. Bilmişlik yapmasınlar. Allah yanlarına bırakmaz hatalı bir hareket yaparlarsa. Samimi olsunlar. “Biz İslam’ı, Kuran’ı anlatacağız” demiyor ki adamlar. “İman hakikatleri anlatacağız” demiyor. “Kürtçe öğreteceğiz” diyor. “Kürt sorunu” var diyor. Kardeşim İttihad-ı İslam sorunu var. Sen diyorsun ki İttihad-ı İslam’la ilgili bizim bir konumuz yok diyorsun. SAMİMİYETSİZLİK YAPMAYIN. TİCARİ İLİŞKİLERİ SEKTEYE UĞRAYACAK DİYE BİR ÜSLUP GELİŞTİRİYORSUNUZ. AMERİKA DÜRTTÜ DİYE BU ŞEKİLDE BİR TAVIR AYIP. PARA KAZANACAĞIZ DİYE BU TİP BİR TAVIR AYIP. ALLAH’TAN

KORKUN.” https://youtu.be/bB3ND-nQpQA

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında 2013 yılında yaptığıbir konuşma:

BAK FETHULLAH HOCA CEMAATİNDE DE MUAZZAM BİR ENANİYET VAR, MUAZZAM BİR ENANİYET. ACAYİP EKABİRLER. HALKA TEPEDEN BAKIYORLAR. ENANİYET YAPTIKÇA ALLAH

AŞAĞILIYOR BU SEFER. YA KARDEŞİM SEVGİ DOLU OLSANA, VAHŞİLİĞE NE GEREK. VAHŞİ. KİMSEYLE KONUŞMUYOR, MUHATAP OLMUYOR. BİR DE SİNSİCE, ALTTAN ALTTAN İŞLER ÇEVİRİYOR.

BÖYLE TİPLERİ DEVLETİN MÜHİM MEVKİLERİNE GETİRMEK DE ÇOK TEHLİKELİ. ENANİYETTEN KAFAYI ÇİZMİŞ ADAM. MANTIK, ŞU, BU, MERHAMET, VEFA, SADAKAT KAYBOLMUŞ. Olmaz.

O esrarengizliğin, Fethullah Hoca’nın talebelerinin bir kısmının esrarengizliğinin, mesafeli olmalarının, insanlara üstten bakmalarının bereketsizliği bu. BİR DE NE VAR BU KADAR BÜYÜKLENECEK, ENANİYET YAPACAK VE BU KADAR KİBİRLİ BİR ÜSLUBA NE GEREK VAR? Ayette diyor ya hani:

“Kibirli bir yükselişle yükseleceksiniz” diyor ayette. İşari manasında ona da bakıyor. Kibri bıraksınlar, sevecen olsunlar, herkese sahip çıksınlar. BU KADAR MESAFEYE, BU KADAR UZAK OLMAYA NE GEREK VAR YA? BU KADAR ESRARENGİZLİĞE NE GEREK VAR? İNSAN O ZAMAN ŞÜPHELENİYOR.

HER ŞEYİN ALTINDA ONLARI ARIYOR. NİTEKİM DE HAKİKATEN ÇOK YERDEN ÇIKMAYA BAŞLADILAR.” https://youtu.be/7--y4ZyM08s

Sayın Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki bu açıklamaları henüz devletin en üst kademelerinde bile Fetullah Gülen’in faaliyetlerine övgüler düzüldüğü, gizli yapılanmasının ve katil karakterinin anlaşılmadığı zamanlarda yapılmış çok ağır eleştiriler içermektedir. Görüldüğü üzere, Adnan Oktar daha ortada ne 17-25 Aralık kumpas girişimi ne dershaneler krizi dahi yokken FETÖ liderini“BİR TEK ALLAH BİR DEDİĞİNE İNANIRIM GERİSİNE İNANMAM” diyecek kadar sert bir dille eleştirmiştir. Bu sebeple, FETÖ, Adnan Oktar’a karşı büyük bir husumet beslemektedir.

Adnan Oktar’ın korkusuz ve gözü pek bir şekilde Fethullah Gülen hakkında yaptığı ağır eleştirileri ve bu tehlike ile ilgili hükümete yaptığı uyarıları tekrar ana başlıklar halinde özetleyelim:

Adnan Oktar, FETÖ örgütünün;

1.       İslam’ı terk ettiğini,

2.       Kuran’ı terk ettiğini,

3.       Devlete sızdığını ve bunun çok tehlikeli olduğunu,

4.       PKK ile iş birliği yapıp Güneydoğu’yu terör örgütüne vermeye çalıştıklarını,

5.       Bediüzzaman Said Nursi’ye karşı gayri ahlaki bir tavır aldıklarını,

6.       Kuran ahlakını yaymak için değil, ticaret için ve devleti ele geçirmek için bir arada olduklarını,

7.       Türkiye düşmanı karanlık odakların emrine girdiklerini,

8.       Hükümeti illegal yollardan devirmeye çalıştıklarını,

9.       Mehdiyeti ve İttihad-ı İslam’ı engellemeye çalıştıklarını,

10.   Dershaneler tartışmasında hükümetin haklılığını,

11.   Sayın Erdoğan’a karşı bir darbe girişimi olduğunu,

12.   FETÖ’nün siyasetten temizlenmesi gerektiğini,

13.   CIA için çalıştıklarını,

14.   FETÖ’cülerin eşcinselliği savunduklarını,

15.   İslam’ın yerine İngiliz Rumiliğini getirmeye çalıştıklarını,

16.   Tüm İslami gruplara karşı operasyon yaptırmaya çalıştıklarını ve böylece Sayın Tayyip Erdoğan’la hükümetimizi yalnızlaştırmaya çalıştıklarını,

17.   Enaniyetli, kibirli, korkak, ürkek, liyakatsiz, sevgisiz, kindar, egoist olduklarını,

18.   Deccal’e hizmet ettiklerini,

19.   Milletimize ve Devletimize karşı kin ve nefret içinde olduklarını, dile getirmiştir.

Dolayısıyla FETÖ, Sayın Adnan Oktar’ın Gezi Olayları’nda fitneyi durdurmak için mücadele vermesi, FETÖ-PKK işbirliğini deşifre edip tuzaklarını bozması, 17-25 Aralık’ta Sayın Tayyip Erdoğan’ı savunup desteklemesi, 15 Temmuz’da darbe girişimindeki devlet ve hükümet yanındaki duruşu, her seçimde milli liderler etrafında milletimizi bir araya getirmesi ve illegal karanlık yapılanmaları sürekli en net şekilde deşifre etmesi nedeniyle Sayın Adnan Oktar’ı ve arkadaşlarımızı en büyük düşmanlarından biri olarak görmektedir. Bu yüzden de yıllardır Sayın Adnan Oktar’a yönelik yapılan tüm saldırı, komplo ve iftira kampanyalarını FETÖ organize etmekte, kripto FETÖ’cüler ve kripto PKK’lılar da bu organizasyonda aktif görev almaktadır. Bu detayları da ilerleyen sayfalarda tek tek açıklayacağız.

Önceki sayfalarda, delilleriyle açıkladığımız üzere, Sayın Adnan Oktar, 2010’lardan itibaren FETÖ liderini, o yıllarda bütün devlet erkanının  sahip çıktığı dönemler de dahi en güçlü şekilde eleştirmeye devam etmiştir. Burada unutulmaması gereken husus, FETÖ tabirinin kullanılması için 17-25 Aralık 2013 sonrasının seçildiği, terör ve şiddete başvuru tarihi olarak kimi hukukçularca göre 15 Temmuz 2016 tarihinin baz alındığı bilinmektedir. Dolayısıyla Adnan Oktar’ın FETÖ’yü eleştirdiği tarihler bu noktada muazzam büyük bir öneme sahiptir.

2010-2014 yılları arasında FETÖ’yü ağır bir biçimde eleştirerek, bu örgütün tehlikeli yönleri hakkında kamuoyunu bilgilendiren Sayın Adnan Oktar, kahpe darbe girişimi ve sonrasında da devletimizi, milletimizi ve hükümetimizi bu örgüte karşı kararlılıkla savunmaya devam etmiştir.

Aşağıda dikkatinize sunduğumuz bucanlı yayın konuşmaları incelendiğinde, FETÖ’nün Sayın Adnan Oktar’a yönelik husumetinin nedeni de hemen anlaşılacaktır:

Adnan Oktar’ın 2016 yılında,Fethullah Gülen hakkında yaptığıbir konuşma:

FETHULLAH GÜLEN’İ TEK ELEŞTİREN BENİM TÜRKİYE’DE. 2011’LERDE, 2012’LERDE,

2013’LERDE EN ŞİDDETLİ VE EN GÜÇLÜ YÜZLERCE KEZ ELEŞTİREN BENİM. YİNE EN FECİ ŞARTLARDA OLAN, EN KORKUNÇ ŞARTLARDA OLAN BU DURUMU AÇIKLAYAN, ANLATAN EFENDİM YAPILAN ZULMÜ TELİN ETMEDİĞİ İÇİN ONU DA YİNE ŞİDDETLE ELEŞTİREN YİNE BENİM. BENİM

ELEŞTİRDİĞİM NOKTALAR BİR TANE, İKİ TANE, ÜÇ TANE DEĞİL. BEN MEHDİYETE KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN ELEŞTİRİYORUM, İSA MESİH (AS)‘İN GELİŞİNİ KABUL ETMEDİĞİ İÇİN ELEŞTİRİYORUM. KURAN’IN YETERLİLİĞİNİ KABUL ETMEDİĞİ İÇİN ELEŞTİRİYORUM. İSLAM’IN HAKİMİYETİNİ,

DÜNYA HAKİMİYETİNİ KABUL ETMEDİĞİ İÇİN ELEŞTİRİYORUM. RUMİ OLDUKLARI İÇİN ELEŞTİRİYORUM. DARWİNİZM’E KARŞI LAKAYT OLDUKLARI İÇİN ELEŞTİRİYORUM. ÇÜNKÜ ALENEN YAYINLAR ÇIKIYOR GAZETELERİNDE, DERGİLERİNDE ÇIKIYORDU. İNGİLİZ DERİN DEVLETİ’NE

KARŞI TAVIR ALMADIKLARI İÇİN ELEŞTİRİYORUM. AMA BU SON BÜYÜK KATLİAMDA FETHULLAH GÜLEN’İN TEPKİSİ ÇOK CILIZ VE LAKAYT OLDU. BU ÇOK VAHİM BİR HAREKETTİR. BUNU DA ELEŞTİRİYORUM. EFENDİM DOLAYISIYLA YILLARDAN BERİ ELEŞTİRİYORUM. DEVLET İLERİ GELEN KADEMESİYLE CUMHURBAŞKANIYLA, BAŞBAKANIYLA, BAKANLARIYLA ÖVERKEN EN ŞİDDETLİ ELEŞTİREN HEP BEN OLDUM VE HER HÜKÜMET DÖNEMİNDE ÖVÜLDÜĞÜ HALDE BEN ELEŞTİRDİM.” https://youtu.be/ZZTkxFr42AI

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki 2018 tarihli konuşması:

ADNAN OKTAR: “Öcalan, Abdullah Öcalan diyor ki Fethullah Gülen’e; “Bütün Orta Doğu’daki demokratik bir siyaset ve barış için birlikte çalışabiliriz.” Kiminle? Fethullah Gülen’le. Kim çalışacak-

mış? Öcalan. BAK DİYOR Kİ; “MUHTEREM FETHULLAH GÜLEN’E SELAMLARIMI SÖYLEYİN.” KİM DİYOR BUNU? ÖCALAN SÖYLÜYOR. ON BİNLERCE ASLANIMIZIN KATLİNE FETVA VEREN, TEŞVİK

EDEN, AZMETTİREN AZILI KATİL.” https://youtu.be/3SOYhfaqeKA

Adnan Oktar’ın 2016 yılındaki bir konuşması:

ADNAN OKTAR: “Mesela Fethullah Gülen’in bu ifadesi de çok acayip. Devletin diyor bölgeyi kan gölüne çevirdiğini iddia ediyor yani güneydoğuyu.

Fethullah Gülen’in sözleri: “Ben orada televizyona bakmaya cesaret edemiyorum. İster orada mazlum, mağdur duruma düşen yerli insanlar; isterse beri tarafta bir hiçe, bir yokluğa doğru itilen, sonra “şehit oldu” diye böyle teselli olan insanlar”.

Yani Allahsız, Kitapsız PKK’ya karşı, bak Allahsız, Kitapsız, Stalinist, komünist PKK’ya karşı kendini, vatanını savunurken şehit olan askere ne diyorsun? “Hiçliğe gitti” diyorsun. “Yokluğa gitti” diyorsun. Ya kafir bile olsa hiçliğe, yokluğa gitmez, cehenneme gider. Hiçliğe, yokluğa gitme sözünü kim söyler? Ateistler söyler, PKK söyler. YA SEN MÜSLÜMAN OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUN KENDİNİ. ŞEHİT OLAN BİR ASKERİN HİÇLİĞE, YOKLUĞA GİTTİĞİNİ NASIL SÖYLERSİN? En fazla kinlense, der ki: “Cehenneme gitti” der, en fazla. Hadi kinli diyelim, nefret ediyor diyelim. Ama sen: “Hiçliğe, yokluğa gitti” diyorsun. Bunu bir ateist söyler. Bunu PKK’lı söyler. Bunu nasıl söylüyorsun ya? Yani çünkü “Ahiret yok” diyorsun. Hiçliğe, yokluğa gitti ne demek bir insan için? Değil mi? “Ahiret yok” diyorsun. Bu anlama geliyor. Şehitlerin hiçe gittiklerine dair konuşma var mı Fethullah Gülen’in?”

BÜLENT SEZGİN: “Vardı Adnan Bey.”

ADNAN OKTAR: “Haşa yani, çok acayip ifade.”

BÜLENT SEZGİN: “Gösterebiliriz.”

ADNAN OKTAR: “Aç bakayım. Bilmiyorum yani, Müslümanın kullanacağı bir üslup değil. “Hiçe gitti” ne demek ya? Hiçliğe, yokluğa gitmez Müslüman ve Allah için mücadele ettikleri belli. Ne yapsın yani? Adam güneydoğuyu alacak, Allahsız, Kitapsız rejimini oraya oturtacak, dinsiz, komünist, kan dökücü,psikopat adamlar. Büyük bölümü de homoseksüel. Ahlaksız otçu takımı. Yani adam ne yapsın? İnsan ne yapsın? Asker ne yapsın? Yiğitlerimiz ne yapsın? Tabii ki vatan müdafaasında bulunacak. Vatan müdafaasında bulunurken şehit olduğunda “Hiçe gitti” denir mi? Bir insan ya cennete gider, ya cehenneme gider. Allah yolunda şehit olana şehit denir. Orada ölen PKK’lılar, Allahsız, Kitapsız, dinsiz, imansız teröristse cehenneme gider. Ama hiç kimse orda hiçliğe gitmez.” https://youtu.be/q-D9jS_Ur_I

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki 2018 tarihli bir konuşması:

ADNAN OKTAR: “Haçlılar işgal etse, size bir zarar gelmez” diyormuş Fethullah Gülen. Olur mu? Evanjelik sistemde Fas, Tunus, Cezayir’de akıl almaz katliamlar yaptılar. Yani Evanjelikler özellikle, Katoliklerde de var da, Evanjeliklerde de var, yani müthiş bir katliam ruhu var. YANİ BİR GELENEK

OLARAK FETHULLAH GÜLEN CEMAATİNDE DE O KATLİAM RUHUNU, EVANJELİK KATLİAM RU-

HUNU VERDİLER. O ÇOK KÖTÜ. DAHA ÖNCE ONLARDA BÖYLE BİR ŞEY YOKTU. YANİ HAŞA ALLAH’I KIYAMETE ZORLAMA KAFASI VAR YA ONLARDA, O MANTIK, KATLİAM MANTIĞI. MESELA

SURİYE’DE UYGULADIKLARI KATLİAM MANTIĞINI, IRAK’TA UYGULADIKLARI KATLİAM MANTIĞINI, TÜRKİYE’DE FETHULLAH GÜLEN’İN KONTROLÜNDEKİ SUBAYLARA YAPTIRMAK İSTEDİLER. YANİ BU, EVANJELİKLERDEN ALINTI. Onların ahlakını kabul ettiler, cinayet ahlakını. Hepsi değil ama, Evanjeliklerin bir kısmında cinayet kutsal, adam öldürme kutsal. Onlar da bunu kutsal kabul ettiler, adam öldürmeyi. Cinayeti kutsal hale getirdiler. Bu inanç onlara yeni girdi, FETHULLAH

GÜLEN CEMAATİNE. ADAM ÖLDÜRME KÜLTÜ OLUŞTU. İNSAN ÖLDÜRMEYİ İBADET OLARAK GÖRÜYORLAR. BU ÇOK KORKUNÇ BİR ŞEY.” https://youtu.be/Tv6M7664ijQ

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki 2018 tarihlibir konuşması:

ADNAN OKTAR: “Fethullah Gülen ellerini yukarı kaldırarak: “Ocaklarına ateş düşsün, evleri yansın, mahvolsunlar” dedi. Çok kısa bir süre sonra buradaki adamları dediklerini uygulamaya başladılar. Milletin tepesine ateş yağdırmaya başladılar. Millet de diyecekti ki “Bunlar evliya, bak gördünüz mü? Dua etti, insanlar belanın içine girdiler” Bunu dedirtmek için yaptı. Önceden onu biliyormuş demek ki. Zaten yıllar öncesinden söylüyor: “Ben darbe yapacağım” diyor, anlatıyor bir şeyler. Bir de açıkça gördük onun adamlarının ne kadar gaddar olduklarını. İnsanları tanklarla ezdiler, küçük çocukları, kadınları tanklarla ezdiler, silahla halkı taradılar, uçakla orayı burayı bombaladılar. Gemilerle de yapacaklardı. Aslında daha da roketleri falan da kullanacaklardı. 200 tankın İstanbul’a çıkışı son anda engellendi. Her yerden çıkaracaklardı. Yani aşamalı ve gelişen bir işgal. Sonra da İngilizleri çıkaracaklardı İzmir’e. Antalya’ya çıkaracaklardı İngiliz askerlerini ve Türkiye gidecekti. O da İstanbul’da kendine bir yer yapacak işte, Mehdiliğini ilan edecekti. Allah başlarına geçirdi.” https://youtu.be/09vwkALLCY4

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki 2018 tarihli bir konuşması:

ADNAN OKTAR: “YAHU KARDEŞİM BU FETÖ, FETÖ DEMEK ZÜPPELİK, ÇAKALLIK, HOMOSEK-

SÜELLİK, TÜRK MİLLETİNE TEPEDEN BAKMA, İNGİLİZ DERİN DEVLETİNE UŞAK OLMA, DARWİNİST OLMA, MATERYALİST OLMA, KOMÜNİSTLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPMA, TÜRKİYE’Yİ BÖLÜP PARÇALAMA, YALAKALIK, ENTEL DANTEL GÖRÜNÜMÜNDE MİLLETE ZULÜM. FETÖ’NÜN ÖZETİ

BUDUR. Bunu nerede görürseniz bilin ki FETÖ budur. Başka karmaşık bir şey yok. Yani FETÖ’nün ana ideolojisi bu. KURAN, DİN, İMAN, ALLAH, KİTAP ADAMLARIN ALAKASI YOK. Onu bir ara kullandılar, araç olarak kullandılar o kadar. Kenara çekildiler şu an. MI6 ile bağlantılı oluyorlar birçoğu, homoseksüelliği savunuyorlar, İngiliz Rumiliğini savunuyorlar, koyu PKK’yla ama akıl almaz sadıklar PKK’ya, Tayyip hocaya şiddetle karşıdır bunlar, acayip karşıdır Tayyip hocaya, hükümete şiddetle karşıdırlar.” https://youtu.be/nJFr2YeIRpM

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki 2018 tarihlibir konuşması:

ADNAN OKTAR: “FETÖ konusu çok hayati. Deccalin Türkiye’ye böyle sinsice gireceğini kimse tahmin etmedi. Biz deccali alenen, davul çalarak gelecek zannediyorduk böyle alenen. DECCAL SESSİZ SEDASIZ FETÖ KANALIYLA TÜRKİYE’YE GİRMİŞ, çok eskilerde girmiş. YANİ 99’LARDA FALAN BİZE OPERASYON YAPILDIĞI DÖNEMLERDE ZATEN GÖREVDEYMİŞ FETÖ. BAKIN FETÖ’NÜN BİR ÖZELLİĞİ PKK İLE KARDEŞ. TAM İTTİFAK HALİNDE PKK İLE. HAYRETTİR YANİ. IŞİD’LE KARDEŞ, DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ PARTİSİ CEPHESİ(DHKP-C)’YLE KARDEŞ, PYD VE YPG İLE KARDEŞ.

İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİ DE ÜSTAT, BÜYÜK AĞABEY OLARAK KABUL EDİYOR. YANİ HAŞA ALLAH OLARAK KABUL EDİYOR. BÖYLE BİR KAFADALAR. BÜYÜK BİR FELAKET BU, ÇOK BÜYÜK

BİR TEHLİKE. TAYYİP HOCAYI DA HEDEFLEDİKLERİ İÇİN BÜTÜN MİLLİ UNSURLAR TAYYİP HOCAYI DESTEKLESİN. MİLLET OLARAK DA DESTEKLEYELİM, İngiliz derin devletini de rezil kepaze edelim. Ajanlarını da rezil edelim. Çok fazla kahpe yancısı var İngiliz derin devletinin. Türkiye’de yancıları var. İngiliz derin devletinin yancısı olmayı müebbet hapisle cezalandıralım.  Bakın İngiliz derin devletinin yancılarını, hizmet edenlerini, organik bağı tespit ettiğimizde vatana ihanetten müebbet hapisle yargılayalım hepsini. Bu entel dantel görünümündeki bu züppeleri, hepsini bu şekilde yargılayalım. Çünkü bilerek ve isteyerek İngiliz derin devletine ajanlık yapıyorlar. Şuurlular ve Türk milletinden de nefret ediyorlar. Ta o devirde Türk milletinin imhası kararı alınmıştı. Bu ahmakları kendi milletini imhada cellât olarak kullanmak istiyorlar. BU KAHPELERİ GÖRDÜNÜZ ZATEN 15 TEMMUZ’DA KENDİ MİLLETİNİ İMHA GÖREVİ ALDI VE İLK PLANDA ÜÇ MİLYON İNSANIMIZI

BİRBİRİNE KIRDIRACAKLARDI. KENDİ ASKERİMİZLE KENDİ MİLLETİMİZİ YOK ETTİRECEK-

LERDİ. ONU ONA KIRDIRIP, ONU ONA KIRDIRACAKLARDI. ÇOK BÜYÜK BİR OYUNDAN KURTUL-

DUK ELHAMDÜLİLLAH.” https://youtu.be/ukyG6dCwo00

Adnan Oktar’ın 2018 yılındaki bir konuşması:

ADNAN OKTAR: “(Tayyip Erdoğan’ın) Her konuşması güzel, her konuşması Müslümanca, hep hikmetli. Bak ne demagoji yapıyor, ne böyle politik boş konuşmalar yapıyor. Tam hayati noktalara fazla kelime kullanmadan mükemmel bir hikmetle vurgusunu yapıyor. Mükemmel, her konuşması kitap olacak gibi, gayet güzel. Bazı cemaatler belanın içinden onları Tayyip hocanın kurtardığını unutuyor.

Çok büyük vicdansızlık ve vefasızlık yapıyorlar. Şimdi, sokağa çıkamıyordunuz sokağa. Beni konuşturmayın yani. Rahat rahat Müslümanım diyecek hale gelmenize vesile oldu o insan. Bin bir türlü belanın içine girerek. Akıl almaz hakaretleri göze aldı, defalarca suikasta uğradı, değil mi? Yiğitçe, aslan gibi, delikanlıca Müslümanların huzuru, rahatı için bunu yaptı. Bir tek Türkiye için mi? Bütün İslam âlemi için hayatını ortaya koyuyor.

Bazı uyuntu Müslümanlar, bazı uyuntu Müslüman cemaatler nankörlük yapıyor, hıyanet yapıyor ve hainlik yapıyor ve Tayyip hocaya ters dönüyorlar. Varsa iyi alternatifin söyle, o da yok. Ne istiyorsun ya, ne istiyorsun, belanı mı arıyorsun, ne istiyorsun yani? Alternatif söyle, o da yok diyor. O zaman zorun ne ya? Şimdi saysam sabaha kadar sayarım. Müslümanlara sağladığı imkânları, nimetleri.

Niye nankörlük yapıyorsun ya, niye nankörlük yapıyorsun? E onun gibi değilmiş. Öbürüne sor, o da diyor ki benim gibi değil diyor. Hangi birinize uyum sağlasın o. Ne mecburiyeti var ayrıca.

O ne diyor; “ben Müslüman’ım elhamdülillah, Kuran’a uyuyorum,  Kuran Müslüman’ıyım. Mezhep kabul etmiyorum, bütün Müslümanlar kardeştir” diyor. Müslüman’ın söyleyeceği söz budur. Sen ne diyorsun; “benim mezhebimden olanı kabul ederim, benim mezhebimden olmayanı kabul etmem” diyorsun. Deccallik yapıyorsun, alenen deccallik yapıyorsun. Müslümanları birbirine düşürmeye çalışıyorsun, Müslümanları birbirine kırdırmaya çalışıyorsun. Böyle imkânı Allah size gönderdiğine göre bu imkânı iyi değerlendirmesi gerekir her insanın. İslam coğrafyasının hemen her yerinde Müslümanlar bin bir türlü zorluk, sıkıntı, korku ve acı içinde yaşıyorlar. Bombardıman, ateş, kurşun yağmuru altında yaşıyorlar. Şehit oluyorlar, yaralanıyorlar, sakatlanıyorlar.

Tayyip hoca da canhıraş onları kurtarmak için uğraşıyor ve Türkiye’de de Müslümanlar, başörtülü kimse dışarı çıkamıyordu hanım kızlar. Bak ben görüyorum iftiharla onurla göğüslerini gere gere geziyorlar ne güzel. Poliste de başörtülü kadınlar var, devlet dairesinde de başörtülü kadınlar var. Eskiden tahayyül dahi edilemezdi. Sakallı amcalar istediği gibi ordu evine de giriyor, her yere geliyorlar. Değil mi? Müslümanlar çok rahatladı, vesile oldu yani. Gürül gürül Kuran-ı Kerim okuyor, mesela şehit evine gidiyor yanık sesle Kuran-ı Kerim okuyor. Bu tahayyül dahi edilemezdi.

Allah sana ne güzel bir nimet vermiş. Sen ne istiyorsun? İngiliz derin devletine uşaklık yapan, böyle pasif, teslimiyetçi, zavallı adamlarla sinsi sinsi iş birliği yapıyorsun. Onlar da korkak, ürkek, tüylek böyle. Kenardan çaktırmadan muhalefet ediyor. Erkekçe, Müslümanca böyle göğsünü gererek de ortaya çıkmıyor. Yani kalleşçe ve sinsice. Bu çirkinliktir, vicdansızlıktır. Nankörlük, vefasızlık bir felakettir. Haramdır, Müslüman’ın yapağı bir şey değil .O insan bütün gençliğini, çocukluğunu, delikanlılığını İslam’a Kuran’a sarf etti.

Bahaneleri o kadar münasebetsiz, o kadar densizce ki anlatılır gibi değil. Şimdi diyor ki; “hanımlarla tokalaşıyor ben ona oy vermem”. Bak münasebetsize bak. Türkiye’nin cumhurbaşkanı yabancı ülkeye gidiyor, yabancı ülkenin başbakanı elini uzatıyor. Ne yapacak elini geri mi çekecek böyle?

Densizliğe bak ya, münasebetsizliğe bak yani.

Peki, sen alternatif göster diyoruz. Alternatifi yok diyor. O zaman belanı arıyorsun, böyle densizlik olmaz. Tayyip hocayı bütün ümmeti Muhammet’in desteklemesi benim kanaatimle farz, lafı uzatmaya gerek yok. Ya alternatif göstersinler, ya destekleyecekler. Lamı cimi yok. Yani vicdansızlık, vefasızlık, kalleşlik, hıyanet çok korkunç bir şey. Kim yaparsa yapsın. Ha adam çeşitli nedenlerden başka partilere oy veriyor. Bak şahsını destekle diyorum ben. Şahsını destekle. İngiliz derin devletiyle bir çatışma var. Müslümanların lideri konumunda, Müslüman milletin lideri konumunda. Yani emrü’l-müminin, ulu’l-emr yani. Ulu’l-emre itaat ne? Farz. Ne uzatıyorsun? Aç bütün fıkıh kitaplarına bak. Ulu’l-emre itaat farzdır. Namazını kılıyor mu? Kılıyor. Orucunu tutuyor mu? Tutuyor. Zekâtını veriyor mu? Veriyor. Hacca gidiyor mu? Gidiyor. Kelime-i şahadet getiriyor mu? Getiriyor. Neyi eksik? Her şeyi tamam. İslam, Kuran için sabahtan akşama kadar hizmet ediyor mu?

Ediyor. E ne zorun o zaman ya, ne istiyorsun? Haset ediyorsun, başka bir dert yok yani.

Şimdi başka partiye oy verenlere ben saygı duyuyorum, bir şey demiyorum yani normal. MHP’li olur, CHP’li olur. Fakat Tayyip hocanın şahsının desteklenmemesi benim kanaatim haram.

Desteklenmemesi. Desteklenmesi de farzdır. Ulu’l-emre itaat farz, açık. İslam âleminin başsız olduğu görülüyor. İşte İslam âlemine bütün gücüyle yardımcı olmak istiyor. İslam ülkeleri de sevgi duyuyorlar, saygı duyuyorlar. Bir nevi işte lider kabul etmişler, anlaşılıyor yani üsluplarından. Sen de destekle, sen de destekle partine ben saygı duyuyorum.

Bir şey dediğim yok ama şahsıyla uğraşma, aleyhine üslup geliştirme, konu çıkartma, haset de etme, kıskançlık da yapma. FETÖ’cüler kıskandı. Diyor, “ biz kırk yıldan beri hizmet ediyoruz”. Kırk yıldan beri hizmet ediyorsun, ne yapmışsın? İngiliz derin devletinin uşağı olmuşsun. Böyle bir şeyde bu konuyu anlamazdan gelmenin bir âlemi yok. Hem ayıp, hem günah, hem yazık, hem çok çirkin. Bu muhalefet kafasında olan bazı cemaat mensupları, bazı cemaatler falan nankörlüğün ne demek olduğuna bir baksınlar. Hıyanetin ne demek oluğuna baksınlar. Nankör ve hainler demiyorum, hıyanet ediyorlar demiyorum. Baksınlar sadece, vefasızlık nedir, kahpelik nedir, kalleşlik nedir bir baksınlar. Kuran’a göre hükmüne baksınlar. Başka bir şey demiyorum, bak herhangi bir suçlamada bulunmuyorum. Sadece bunların hükmüne bir baksınlar. Durumlarına bir baksınlar, kendilerine bir baksınlar.”

Kartal Göktan: “Cumhurbaşkanımızın dün yaptığı, İslam birliğinin önemini anlatan konuşması var.”

Video:  “Cumhurbaşkanımızın konuşması.”

Adnan Oktar: “Sen eğer böyle bir insanı desteklemiyorsan, ben sana ne diyeyim. Allah basiretini açsın, aklını açsın ne diyeyim yani. “Bu çok önemli” dedim. Bunun vurgulanması. “Üç yüz on üç kere söyle hocam” dedim, üç yüz on üç. Üç yüz on üç kere söylesin, üç yüz on dördüncüde olacak, bana güvensin, üç yüz on dördüncüde olacak inşallah devam.” https://youtu.be/Mux2xuegFF4

Adnan Oktar’ın 2016 yılındaki bir konuşması:

ADNAN OKTAR: “Darbe gecesi adamlardaki nefret meselenin tam özeti. Yani İngiliz derin devletinin terbiyesi devreye girmiş. Yani İslam çıkmış, nurcu eğitim çıkmış, İngiliz derin devleti terbiyesi girmiş. Yani tam tipik İngiliz derin devleti ahlakı, tam tipik. Yani o dehşet yöntemleri, şiddet yöntemi, nefret üslubu falan hepsi. İngiliz derin devletinin İslam anlayışı. Yani tabi bu dinsizlik tarzında olan anlayış. KİMSEYİ ADAM YERİNE KOYMUYORLARDI, GÜLEN GRUBU. BENİM O ZAMAN DİKKATİMİ ÇEKMİŞTİ. ÇOK ÜST PERDEDEN VE ENANİYETLİ. İşte İngiliz derin devletinin adamlarında olan bir şey bu. Yani onlarda da öyle, akıl almaz bir büyüklük hissi var. Yani müthiş bir ırk üstünlüğünden kaynaklanan da bir, Anglosakson ırkının üstünlüğüne inandıkları için korkunç enaniyetliler. Bunları da enaniyetli hale getirmişler. Halbuki bunlar Anglosakson da değil. Bunları köle, hizmetçi yönünde görüyorlar…” https://youtu.be/O7NYiPByjmk

Adnan Oktar’ın 2017 yılındaki bir konuşması:

KARTAL GÖKTAN: “Muhsin Yazıcıoğlu şehidimiz için “iyi bilmezdik” manşeti atan, Bediüzzaman Hazretleri için çirkin bir manşet atan, “Sayın Erdoğan’ı kim vurmak ister?” şeklinde manşet atan ve orduyu darbeye davet eden Türk Solu dergisi de Gülen örgütüne ait çıktı. Derginin başyazarı olan Gökçe Fırat kendisini yıllardır Komünist olarak tanıtıyor. Ancak, Gülen cemaatinin bir mensubu olduğu ortaya çıktı.”

ADNAN OKTAR: “Hayret ya bu. Yani o kadar acayip bir yapılanma ki anlamak mümkün değil. Adam Komünistim diyor, Komünist propaganda yapıyor. Ama Fethullah Gülen örgütüyle bağlantılı. İşte İngiliz derin devletinin taktik ve oyunlarından bir tanesi de bu. Yani bak bu yapılanmayı ne hale getirmişler, nasıl sızmışlar içlerine. Adamların belki de haberi bile yok nasıl oynatıldıklarından, nasıl yönlendirildiklerinden haberi bile olmayabilir. Tayyip hocayla ilgili darağacında resimlerini falan yayınladılar. Bediüzzaman’a akıl almaz hakaretler ettiler kapaklarında. Ama

Fethullah Gülen’le iç içe oldukları anlaşılıyor.”

KARTAL GÖKTAN: “Bediüzzaman Hazretleriyle ilgili kapağı gösterebilirim uygun görürseniz.”

ADNAN OKTAR: “Hür adam değil sefil adam diyor Bediüzzaman’a. Şerefli, asil, soylu adam. Sefil adamın kim olduğunu Allah gösterdi. Hakaret, edene döner.”https://youtu.be/9EMaU12Rq08

Adnan Oktar, 2017 yılındaki bir konuşmasında, Fethullah Gülen’in bir İngiliz projesi olduğunu anlatıyor:

ADNAN OKTAR: “Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan; “FETÖ bir İngiliz projesidir, Amerika hikâyesi tam bir karartma operasyonudur. Amerika küresel sistemin sopasıdır, İngiltere ise beynidir. İki yüz yıldır dünyanın jeopolitik stratejisini belirleyenler, sistemi kuran aktörler, Osmanlıyı durduranlar, Hindistan’ı parçalayanlar, IŞİD üzerinden İslam’la terörü özdeşleştirenler, bu örgütleri çıkaranlar İngilizlerdir” diyor. Biz ne dersek o gündem, herkes bizim dediğimizi anlatıyor, bizim tarif ettiklerimizi insanlara tarif ediyor, gündemi Allah’a çok şükür bizler belirliyoruz.” https://youtu.be/rMJFZLKq6VM

Adnan Oktar, 2017 yılındaki bir konuşmasında, İngiliz Derin Devleti’nin FETÖ’yü desteklemesini anlatıyor:

KARTAL GÖKTAN: “FETÖ lideri Fethullah Gülen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Amerikan Wall Street Journal gazetesine verdiği röportajda seccadenin secde edilen kısmına ayakkabılarıyla bastığı bir poz verdi. Ayrıca fotoğrafta odadaki televizyondaki yazı ise; “Bahardan ses geliyor perde perde, beklenen mutluluk biraz ileride” şeklinde yazı olması dikkat çekti.”

ADNAN OKTAR:  “Bak adama nasıl sahip çıkıyorlar, kendi adamlarına. Olayın rengi nasıl belli. Bütün İngiliz gazeteleri büyük bir coşkuyla savunuyorlar. Gariban Müslümanı savunurlar mı, bir Nurcuyu savunurlar mı, bir Nakşibendi’yi savunurlar mı,  bir Mahmut hocayı? Yerden yere vururlar kendi kafalarına göre. Bak göklere çıkarıyorlar, çünkü adamları. Bak ey deccal ordusu Mehdiyet karşısında siz hiçsiniz. Denediniz, isterse bin kere deneyin mağlup olacaksınız. Bak açık açık söylüyorum. Darwinizm’in konusunda da oyun oynadınız, bak tepenize geçirdik, rezil oldunuz. Bir kısmı için bunu söylüyorum. Ey deccal ordusu, siz de sıkı durun, sizi de tepeleyeceğiz. İlimle irfanla, kanunla hukukla

imanla. Göreceksiniz, bekleyin geliyoruz.” https://youtu.be/2RuLIuAa0vE

Adnan Oktar, 2017 yılındaki bir başka konuşmasında,cemaatlere karşı olma fikrini ortaya atanın FETÖ olduğunu, FETÖ’nün deccale dönüştüğünü, Türkiye’yi FETÖ’yle bölmek istediklerini açıklıyor:

BÜLENT SEZGİN: “... #FETÖCemaatlereKarşı etiketi şu an iki numara.”

ADNAN OKTAR: “Bakayım, #FETÖCemaatlereKarşı. Evet, çünkü ne diyor, gece gündüz anlattıkları, “ya” diyor, “cemaatler yok edilsin, cemaatler kaybedilsin, cemaatler şeffaflaştırılsın. Kendi konumuna getirecek ki cemaatleri kendini kurtarsın. Kendince uyanıklık yapıyor. Yani FETÖ’ye devlet operasyon yapıyor, Nakşibendilere de yapın, Kadirilere de yapın, Nurculara, Süleymancılara herkese yapın” diyor. Ee? “İşte FETÖ’ye de o arada yapın” diyor. Bütün Müslümanlara devlet mücadele verecek, bütün cemaatlere. Hükümeti deccal gibi gösterecek kendi kafasınca. Senin oyununu kim yer ya ey FETÖ. İngiliz derin devletinden aldığın akılla bize kafalama yapmaya kalkıyorsun. O kafanı geri senin kafanın içine çıkacağız. İlimle irfanla, kanunla hukukla. Oyunu bırak, İngiliz derin devletine kuyruğunu kaptırmışsın, kendini rezil kepaze ettin. Otuz kere uyardım ben sizi. “Bak züppelik yapmayın, millete tepeden bakmayın” dedim. Bir kısmınız için söylüyordum o devirde. Bilmişlik yapmayın, milleti kale almamazlık yapmayın, Bediüzzaman Said Nursi’ye cephe almayın, Bediüzzaman’ın adını söyleyin, saygılı olun. Sizi bir uğursuzluk saracak, Allah belanızı verecek, aklınızı başınıza alın” dedim. Yıllarca uyardım, gittiler İngiliz derin devletine teslim oldular. Allah belalarını verdi. Hâlbuki hükümete destek olsalardı, İngiliz derin devleti ile de bağlantıları olmasa şu an muazzam bir güzellik olurdu. Hem hükümetin başına belaya soktular, hem kendilerini rezil kepaze edip yok ettirdiler. Müthiş bir akılsızlık, Fethullah Gülen çok akıllı gösteriyor kendini ama en akılsız adamın yapmayacağı akılsızlığı yaptı ve canavar üretti. Adamları canavar haline getirdi. Nerede Nurculuk ya? Nerede siz. Halkın üstüne silahla ateş açmalar, polis yiğitlerimizin, kabadayıların olduğu binaya. Uyku anında, uyudukları anda bomba atıp binayı yıkmak. Halkın üstüne otomatik silahla ateş açmak, kadınları vurmak, çocukları, anneleri tanklarla ezmek. Canavar yetiştirdin canavar ve İngiliz derin devleti seni deccal haline getirdi. Çünkü deccale tabii oldun ve sen de deccal oldun. Hadiste var, diyor “Biz deccale tabi oluyoruz ama” diyor, “ondan istifade etmek için tabi oluyoruz. Biz biliyoruz onun ne olduğunu” diyor. Peygamberimiz diyor ki; “Yanına gider, onu kullanacağını zanneder ama deccal onu teslim alır ve kendi adamı haline getirir” diyor. “Ve onu eritir” diyor kendi bünyesinde “ve onu kullanır artık” diyor. Bu ahmaklar da böyle bir duruma geldiler. Güya deccali kullanacaklardı deccal bunları yuttu.”

BÜLENT SEZGİN: “Türkiye’yi bölmeye planında”, videoda “biz de payımızı alırız gidip” demişti.”

ADNAN OKTAR: “Bak ahmaklığa bak ya. Türkiye’yi böleceklermiş de biz de diyor orada kendi kanaatimizi de belirtiriz diyor. Bölerse bölsünler diyor, bir şey olmaz diyor. Ya insan şahadeti ister, bütün gücüyle buna karşı koyar. Sen nasıl bir adamsın? Gece gündüz televizyonlardan, radyolardan, İnternetten bunları uyardım, gece gündüz. Siz de şahitsiniz. Televizyon canlı yayınlarda, defalarca, internetten defalarca, radyodan defalarca. Laf söz dinlemediler. Deccalin ta midesine, bağırsağına kadar gittiler şu an. Şu an hazmediyor onları deccal. Yüz binlerce homoseksüel, yüz binlerce vatan haini yetiştirdiler ve rezil ettiler kendilerini. Sen Said Nursi’ye tepeden bakarsan, Allah işte böyle belanı verir. Said Nursi›yi beğenmezsen, kendini büyük görürsen Allah böyle belanı verir. Tarikat kadrolaşması falan bunlar genellikle hep bu listede de varmış. FETÖ’nün desteklediği etiketler bunlar. Büyük bölümünü FETÖ destekliyor, çok dikkatli olunsun. Bu atakların hepsinin arkasında FETÖ var. Cemaatlere karşı atak. Çünkü en başında da öyle planları vardı. Kendilerine yapılan saldırıyı bütün Müslümanlara yapılmış gibi göstertip Tayyip hocayı aşağı indirmeye çalıştılar. Tayyip Erdoğan bütün Nakşibendi, Kadiri herkese saldırıyor görüntüsü vermek istediler. Hâlbuki Tayyip Hoca deccale saldırdı.  Yani deccaliyete FETÖ hareketine saldırdı ve Müslümanlarla birlikte gereğini yaptık.

Peygamberimiz diyor ki, Ebu Davut Sünen-i Davut’ta: “Deccalin çıktığını işittiğinizde ondan kaçın.” Gidip İngiliz derin devletini baktınız, gördünüz, anladınız ondan kaçının. “Çünkü bir adam onu reddetmek niyetiyle yanına gelir fakat deccale tabi olup kalır” diyor. Fethullah Gülen’in yaptığı da bu oldu. Ebu Davut, Melahim bölümünde, kıyamet alametlerinde var. İşte deccaliyet böyle bir olay. Deccal İslam âlemini kasıp kavuruyor şu an ve anlamazdan geliyorlar. Suriye’yi yok etti deccal, Irak’ı yok etti, Afganistan’ı yok etti, Libya’yı yok etti, Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdi ve hala devam ediyor. Yani adım adım ilerlemeye devam ediyor. Şimdi sırada Türkiye var onlar için. Türkiye’yi de gelenekçi Ortodoks sistem içine çekip Türkiye’yi de mahvetmeyi düşünüyor. Kur’an Müslümanlığı ile bu oyunu bozacağız. Gelenekçi Ortodoks İslam anlayışıyla ve Darwinizm ile Türkiye’yi çökertmek istiyorlar. Mesela bak Fethullah Gülen panik olmuş diyor ki “Kuran Müslümanlığı diye bir şey çıkarttılar” diyor.

“Aman aman” diyor. Var mı onun videosu? Bakayım.

Video: “Fethullah Gülen’in konuşması.”

ADNAN OKTAR:  “Görüyor musun? İşte bununla İslam âlemini yok etmek çok rahat mümkün ve bunu da gördük. Suriye yok edildi, Irak yok edildi, Libya yok edildi, Afganistan yok edildi. Yani sıradan her yer, Pakistan da şu an mahvolmuş vaziyette. Yani groge vaziyette Pakistan, bakmayın ayakta durduğuna. Yani çöktü çökecek. Çünkü muazzam bir gelenekçi Ortodoks anlayışı bütün Pakistan’ı sarmış vaziyette. Her an yıkılabilecek durumda şu an Pakistan, her an bir iç savaşa hazır. Çünkü IŞİD bir yandan, El Kaide, Taliban, Pakistan’da akıl almaz güçlü. Yani kıyaslanmayacak kadar güçlü ama orayı üs olarak kullandıkları için şu an harekete geçmediler. Ama mesela Yemen’i bitirdiler. Yemen çok kolay oldu. Bak kaç İslam ülkesi birden bitirildi. Mısır’ı da bitirdiler, Mısır tamam şu an.” https://youtu.be/psVAWuAtAow

Adnan Oktar’ın 2017 yılındaki bir konuşması:

ADNAN OKTAR:  “Münafık konusu önemli. Münafıklıkla ilgili kitabın şimdi ikinci cildini hazırlıyoruz. Üçüncü cildi de hazırlanıyor. En hayati konu o. İngiliz derin devletinin ana yapısı münafıklık üstüne kurulmuş. FETÖ terör örgütünün ana yapısı münafıklık üstüne kurulmuş. Nereye baksak münafıklıkla karşılaşıyoruz. Onun için Müslümanların en üzerinde durması gereken konu münafıklık.” https://youtu.be/CHh-KG4vlrY

Adnan Oktar’ın 2017 yılındaki bir konuşması:

ADNAN OKTAR: “FETÖ mahkemelerinde şehit aileleri yalnız kalıyor. Ülkücü gençler, diğer Saadet gençliği birçok insan eğer mahkemece mahsur yoksa orada bulunmasında fayda var. Gelebilenler, durumu müsait olanlar aileleri yalnız bırakmayalım. Bu adamlar dil çıkarıyor, bilmem ne, falan feşmekan. Orada sloganlar yeri göğü inletmesi lazım. Değil mi? Bu ahlaksızlara haddini bildiren bir üslup olması gerekir. Haysiyetsiz herif, yani orada şımarıyor. Tabi kanuna, hukuka uygun nasıl olur onu bilmiyorum. Onu özenle tanzim ettikten sonra, hukuka kanuna uygun hale getirdikten sonra esaslı bir gövde gösterisi olursa çok iyi olur.https://youtu.be/pMkhglJZHes

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki2018 tarihli bir konuşması:

GÜLEN BATURALP: “Hüseyin Gülerce, Gülen’in Mehdilik iddiası konusuna değindi. Şunları yazdı: “Yüz binlerce insanı kendini Mehdi zannederek mağdur etmesi, hala onların direnmesini, ayağa kalkmalarını istemesi, tam bir gözü dönmüşlük, insafsızlık ve ahlaksızlıktır. Etrafındaki o derin hipnozdan çıkamayan akılsızlar inanınız Gülen’in Mehdiliğine iman ettikleri için hala ABD’yi, İsrail’i, Avrupa’yı, CIA’i kullandıklarını düşünüyorlar.”

ADNAN OKTAR: “HALBUKİ İNGİLİZ DERİN DEVLETİ’NİN KUCAĞINA OTURMUŞLAR, İTLİĞİN,

ÇAKALLIĞIN, İSLAM DÜŞMANLIĞININ VE ŞEYTANA UŞAK OLMANIN KESKİN ELEMANI OLMUŞLAR VE AHMAKÇA BUNU FARK EDEMİYORLAR. Fark ediyorlar aslında da anlamazdan geliyorlar. Ayrıca en büyük Mehdi karşıtı hareket, Fethullah Gülen hareketidir, FETÖ hareketidir. En büyük İsa Mesih karşıtı hareket, Fethullah Gülen hareketidir. Deccali koruyan en büyük hareket de yine Fethullah Gülen hareketidir, FETÖ hareketidir. Dolayısıyla orda anlaşılmayacak bir şey yok. Çok net, açık, sarih.  Nerede Mehdi yani hangi konuşmasında Mehdi’yi savunmuş? “Mehdi diye bir şey yok” diyor. “İsa Mesih’in gelişi diye de bir şey yok” diyor. “Bediüzzaman da size yalan söyledi. Öyle bir şey yok” diyor. “Sizi avutmak için söyledi” diyor. “İslam’ın hakimiyeti diye de bir konu olmaz” diyor. “ “İslam da hâkim olmayacak” diyor. “Deccal diye de bir şey yok” diyor. Dolayısıyla deccale akıl almaz destek veriyor. Dolayısıyla bir sahtekâr ordusu şeklinde İngiliz Derin Devleti’nin alçak elemanları şeklinde ahmakça sürüklenip gidiyorlar. Ne namaz var, ne oruç var, ne zekât var, ne Allah korkusu var, züppelik, çakallık, kendinden eminlik, bilmişlik, egoistlik, alaycılık, hepsini üstünde ama, en gelişmiş olanı da züppelik, alaycılık ve züppelik bunların yakasına yapışmış. İngiliz Derin Devleti’nin zaten ana özelliği o. Nerede züppe varsa kendilerine çekiyorlar. Nerede çakal varsa kendilerine çekiyorlar. Dolayısıyla Türkiye’de bunlar dikiş tutturamayacaklarını gördüler, bittiler. Türkiye’de itlik yaptırtmayız. Türkiye’yi yıkamadılar ve yıkamayacaklar ve hiçbir şey de yapamayacaklar. İt gibi de kaçtılar. Hepsi için mi diyelim? Bu işin içinde olan hepsi. Kimse bu işin içinde olan. Bu ahlaksızlığı organize kim eden varsa, hangi alçaklar varsa hepsine diyorum.” https://youtu.be/9AV6ANXo1nM

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkında yaptığı 2017 tarihlibir konuşma:

ADNAN OKTAR: “Fethullah Gülen: “Şarap geldiğinde içine tuz atın, dinen bir sakıncası yok” diyormuş. Rumilikte de serbest biliyorsunuz şarap. “Çek kafayı” diyor. “Haram diye bir şey yoktur” diyor. Ya zorun nedir kardeşim? Mahvolmuş bir adamsın. Milleti dinsiz, imansız yapınca eline ne geçecek? Sen nasıl bir adamsın ya? İngiliz Derin Devleti Türkiye’yi paramparça yapınca eline ne geçecek? Deli misin sen be adam? Nasıl bir insansın sen ya? Yani Antalya İngilizlerin olacak, İzmir İngilizlerin olacak, İstanbul İngilizlerin olacak. Karadeniz’i ayıracaklar, İç Anadolu’ya sadece Türk milletini toplayacaklar, Güneydoğuyu komünistlere verecekler. Zorun ne peki? Sen bununla ne kazanacaksın? Ahın gitmiş, vahın kalmış, iki ayağın mezara sallanmış, elin, yüzün kaymış, mahvolmuşsun. Yani burada senin kazancın nedir, ben bunu anlayamadım. Millet dinsiz olunca ne kazanacaksın? Rumi olunca ne kazanacaksın? Homoseksüellik aralarında akıl almaz yaygın, bu İngiliz Derin Devleti’nden dolayı, adamların teşvikinden dolayı. Rezalet paçadan akıyor.” https://youtu.be/EAxdEJKDCGA

Adnan Oktar’ın 2018 yılında Fethullah Gülen hakkında yaptığıbir konuşma:

ADNAN OKTAR: “FETÖ davalarına bakan hâkim ve savcılar. Muazzam iddiada bulunuyor savcı, hâkim de hüküm veriyor. Şimdi adamlar kinleniyorlar, intikam almak ister. E o zaman ne yapacaksın? Çok iyi koruyacaksın. Hakimlere zırhlı araba verelim, bir. İki, en az iki kişi koruma, özel harekatçı. Tabancası olsun ama asıl otomatik silah bulunsun özel harekatçılarda. Mesela en az 1000 fişek bulunsun yanında. Arabada en az 1000 fişek bulunması lazım ve hâkim ve savcılara da otomatik silah verilsin. Küçük çaplı otomatik silahlar var, rahatça bir elde taşınıyor. O silahlardan verilsin. Odasında dolabına koyar, bir yere koyar yani. Bu olsun. Bununla ilgili ben Tayyip Hocam’dan ben güzel bir açıklama bekliyorum. Yani bu, devletin korumacılığını ve gücünü göstertir. Çünkü direk hâkime adam iş oluyor yani. “Sen bana ceza verdin” falan. Kanun veriyor cezayı, o da uyguluyor. Kendi kafasından yapmıyor.” https://youtu.be/BDhwYgZFyXc

Adnan Oktar’ın 2016 yılında, Fethullah Gülen hakkında yaptığıbir konuşma:

ADNAN OKTAR: “Darbecilerin kullandıkları F16’lar, Türkiye’nin acil savunma ihtiyacı durumunda bombalı olarak hazır beklettikleri F16’larmış. DÜŞMANA ATILACAK BOMBAYI HALKA ATTILAR. KARDEŞİM ÖZELLİKLE ÖZEL HAREKÂT BİNASI, VAY ALÇAKLAR, VAY KAHPELER, VAY ŞEREFSİZ

NAMUSSUZLAR VAY. VAY PİSLİK HERİFLER. BU ASLANLAR, BU KOÇ YİĞİTLER, BU KABADAYILAR

ALLAH İÇİN KENDİLERİNİ İSLAM İÇİN FEDA EDEN İNSANLAR. ALLAH’A KENDİNİ KURBAN ETMİŞ İNSANLAR. NİYE GİDİP BUNLARI BOMBALIYORSUN BE KAHPE, BE ALÇAK? İNANILIR GİBİ

DEĞİL. PKK’YA KARŞI CANSİPERANE BÜTÜN GÜCÜYLE SAVUNMA YAPAN ÖZEL HAREKÂTÇILARI

GİDİP UYKUDA YAKALIYOR, BİZİM VERDİĞİMİZ PARAYLA ALINAN SİLAHLARI VE DÜŞMAN İÇİN KULLANILSIN DİYE EMANET ETTİĞİMİZ SİLAHLA GİDİP VURUYOR. MESELA BU ALÇAKLIĞA NE DİYOR FETHULLAH GÜLEN BİR DUYALIM SÖYLESİN. BÜYÜK BİR ALÇAKLIK, KAHPELİKTİR.

GENÇ KIZLARI, DELİKANLILARI, MASUM MÜMİNLERİ GECE UYKUDA BOMBAYLA VURARAK ŞE-

HİT ETTİLER. BUNLAR DÜNYANIN EN ALÇAK ADAMIDIR DESİNLER DUYACAĞIM.” https://www.youtube.com/watch?v=zY4h9qJSIR0&feature=youtu.be

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki2016 tarihli konuşması:

ADNAN OKTAR: “Bu halkı yani izli mermilerle,  zırh delici mermilerle havadan delik deşik etmek çok büyük alçaklık. İşte bak Rumi kafa, İngiliz derin devletinin kafası onları bu çizgiye getiriyor. Hatta İngiliz derin devleti dese ki bütün Türkiye›yi yok edin, tamamını yok eder bunlar. Dinle, imanla, vatan sevgisi ile bağlantıları sıfır hale gelmiş. Yani Türk milletinden nefret ibadet gibi onlar için. Çok korkunç bir şey.”

BÜLENT SEZGİN: “Siz anlatıyorsunuz sürekli Darwinizm’in de bunda etkisi çok büyük diye. Darwin de Türklerin aşağı ırk olduğunu, yok edilmesi gerektiğini söylüyor.”

ADNAN OKTAR:  “Bir de Türk Milleti bayağı tatlı bir millet ya. Ne kadar alçakça bir nefret. Git Anadolu’ya şeker gibi, kuzu gibi insanlar ya. Bayağı efendi, terbiyeli. Ne yaptılar sana bu kadar azıyorsun, değil mi? SEN EGOİST, BENCİLSİN, TEPEDEN BAKIYORSUN İNSANLARA. CİNSİ SAPIKLIK VAR, KATİLLİK VAR, ALÇAKLIK VAR, KENDİNİ BEĞENMİŞLİK VAR, NOBRANLIK VAR. ANADOLU HALKI TERTEMİZ NAMUSLU, DÜZGÜN İNSANLAR. GAYET DE ZEKİLER. BU AZGINLIK NEDİR

YANİ.” https://youtu.be/spdhJL34EdU

Adnan Oktar’ın Fethullah Gülen hakkındaki2017 tarihlikonuşması:

ADNAN OKTAR: (FETÖ’cülerin) “PKK’YA YARDIM ETMESİ, DESTEKLEMESİ, YANİ BU ÇOK KOR-

KUNÇ BİR ŞEY YA. BUNU DEVLET AÇIĞA ÇIKARSIN. BU NEYİN NESİDİR YA? BÖYLE BİR MANYAKLIK. MANYAKLIKLA DA AÇIKLANACAK GİBİ DEĞİL, YANİ SAPIKLIKLA DA AÇIKLANACAK GİBİ DEĞİL. BU ÇOK KORKUNÇ BİR ŞEY. BU NEYİN NESİDİR? BÖYLE BİR DELİLİK NEREDEN İCAP ETTİ, BEN BUNU DEVLETİN ÖĞRENMESİNİ İSTİYORUM. Halka açıklasınlar. Nedir bu ya? Adam MİT elemanlarını haber veriyor. ALLAH BELANI VERSİN, KİMSE O HABER VEREN. ALLAH BİN TÜRLÜ BELANI VERSİN. NASIL ADAMSIN SEN YA? MİT ELEMANI OLMAK O KADAR ZOR Kİ. BİR DE PKK’NIN İÇİNDE. AKIL ALMAZ ZOR BİR ŞEY. LAN KAHPE, DELİ MİSİN SEN? 50 KİŞİYİ BİRDEN HABER VERİYORSUN. Bir gecede hepsini infaz ettiler ya. Hepsi şehit oldu ya. Manyaklığa bak ya. Bu köpeği niye bize tanıtmıyorlar, kimse bu alçak? Bu nasıl bir adam?”

KONUKLARDAN: “Resmi de var. İsmi de belliydi aslında.”

ADNAN OKTAR: “Ya bu manyaklığa nasıl ikna ediliyor bu adamlar, nasıl oluyor bu iş ya? Böyle bir kahpeliğe bir insan nasıl ikna edilir ya? Devletin elinde imkân var. Ben bu manyakları (MİT’çileri PKK’ya bildiren FETÖ’cüleri) öğrenmek istiyorum, bu adamları. Nedir bu ya? Tankla halk nasıl ezilir ya? Yani bu, kafamızda bizim çok müphem kaldı.” https://youtu.be/EmDUgi9mw24